Mes: Maig de 2019

Fases Finals Campionat de Barcelona de Consell Escolar

Les fases finals del Finals Campionat de Barcelona de Consell Escolar de Barcelona es celebrarà inicialment el dia 1de juny al camp del CP Congrés (Princep de Viana)

Els equips de Consell Infantil i Consell Prebenjamí, jugaran entre el primer i el segon classificat del mateix grup en partit únic.

L’Infantil jugarà a les 10:30 hores i el Prebenjamí a les 11:30h

Mollet del Vallès acogerá la I Copa de España de Roller Derby (World Skate)

El próximo domingo 26 de mayo, Mollet del Vallès acogerá la I Copa de España de Roller Derby (World Skate). Cabe recordar que esta misma ciudad catalana será también la sede oficial de la competición de Roller Derby en los World Roller Games, el próximo mes de julio.          

Los equipos que acceden a la gran final del torneo son el Club HP Bigues i Riells (Barcelona) y el Club Molina Sport AECG (Las Palmas de Gran Canaria). El duelo final entre ambos arrancará a las 11:00 horas y la entrega de trofeos será a las 13:00 horas, aproximadamente.  

Para más información:           

– RFEP

World Roller Games

USA vs Spain 2018
La setmana del 9 al 13 de Juliol el pavelló de Riera Seca és convertirà en la seu oficial dels World Roller Games en la modalitat de Roller Derby.
Disciplina de contacte, velocitat, estratègia i atletisme que es desenvolupa en una pista ovalada entre dos equips de cinc membres, un dels quals intenta anotar punts mentre els altres obstaculitzen als integrants de l’equip contrari.
Acció, velocitat, força i perspicàcia, no us ho podeu perdre.

Les dates son:

Senior Masculí
Dilluns, 9 de Juliol a partir de les 09:00, Sesións Classificatòries.
Dimarts, 10 de Juliol a partir de les 09:00, Sesións Clasificatòries.
Dimecres, 11 de Juliol a partir de les 09:00, Sesións Clasificatòries.
Dijous, 12 de Juliol a partir de les 15:00, Primeres Semifinals
Divendres 13 de Juliol a partir de les 09:00, Lluita per la Tercera i Quarta Posició.
Dissabte 14 de Juliol a partir de les 12:00, Finals.

Senior Femení
Dilluns, 9 de Juliol a partir de les 16:00, Sesións Classificatòries.
Dimarts, 10 de Juliol a partir de les 16:00, Sesións Clasificatòries.
Dimecres, 11 de Juliol a partir de les 16:00, Sesións Clasificatòries.
Dijous, 12 de Juliol a partir de les 09:00, Primeres Semifinals.
Divendres 13 de Juliol a partir de les 9:00, Lluita per la Tercera i Quarta Posició.
Dissabte 14 de Juliol a partir de les 12:00, Finals